W bliskim sąsiedztwie obiektu Baltic Resort znajdują się:

Zejścia na szeroką piaszczystą plażę

Plaża

Darłówko jako kurort nadmorski może poszczycić się piękną plażą, a w zasadzie plażami – ponieważ wybrzeże podzielone jest na dwie części za sprawą rzeki Wieprzy, która uchodząc do morza przecina 20-kilomterowy pas plaży. Plaża zlokalizowana nieopodal Ośrodka Baltic Resort jest bardzo szeroka, czysta, a ciągnący się wzdłuż plaży falochron umożliwia również kąpiel w morzu najmłodszym.

Park Wodny Jan

Park wodny Jan

Park Wodny Jan to jeden z największych aquaparków w tej części wybrzeża. To kompleks basenów ze zjeżdżalniami, jacuzzi, gabinetem odnowy biologicznej, kręgielnią i restauracjami, a także – co jest ewenementem na skalę krajową – basen z morską wodą.W kompleksie Jan Goście mogą skorzystać z pływalni, sauny, SPA, ale i wybrać się na rozrywkę z całą rodziną – np. na kręgle.

Restauracja Baltic Korona

Restauracja

Najmodniejsza restauracja w Darłowie! Od 2018 roku adres Północna 29 A to najsmaczniejszy adres w całym Darłowie! Restauracja Baltic Korona serwuje dania kuchni europejskiej, włoskiej i amerykańskiej.

Amatorzy kuchni włoskiej w menu odnajdą pyszną zupę z owocami morza, różnorakie makarony oraz bogatą paletę pizzy.

Port Darłowo

Port

Port morski Darłowo jest portem handlowym, rybackim i turystycznym. Posiada stałe połączenie letnie z portem w duńskim Bornholm. Piękny port Darłowo rozdzielają dwa falochrony, które są często traktowane jako punkt widokowy. Falochron wschodni o długości 415 metrów i zachodni o długości 464,6 metra.

Liczne ścieżki rowerowe

Ścieżki rowerowe

W Darłowie funkcjonują cztery główne zorganizowane pętle rowerowe: tzw. Mała Pętla (dystans ok. 7 km), Pętla Szlakiem Cystersów (ok. 23 km), Duża Pętla Wiatrakowa (ok. 39 km) oraz Duża Pętla Nadmorska (ok. 37 km). Każdy z tych szlaków rowerowych wyróżnia się innym krajobrazem i przebiega inną trasą.

Park linowy

Park linowy

Park linowy „Nad Bałtykiem” to wspaniała atrakcja dla dzieci, ale i dla dorosłych. Spodoba się wszystkim tym, którzy lubią czas spędzać aktywnie i na wolnym powietrzu. Park otwarty jest od 10 do 20 (w sezonie). Na odwiedzających czeka około 60 atrakcji, które podzielone są na 4 trasy.

Deptak

Deptak

Chociaż Darłowo to miasteczko nadmorskie i portowe, dla niektórych turystów główną atrakcją jest… deptak spacerowy. Deptak ciągnie się wzdłuż linii brzegowej morza, a łączy go z drugą częścią Darłówka jedyny w swoim rodzaju rozsuwany most. Jest przepięknie! Przybywajcie 🙂

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek

Zamek Książąt Pomorskich zaczął powstawać w 1352 roku na rozkaz księcia Bogusława V. Już dwadzieścia lat później odbył się na nim pierwszy Zjazd Książąt Zachodniopomorskich. Pojawiająca się ponoć na murach biała dama to duch księżnej Zofii – żony jednego z panów na darłowskim zamku, Eryka II.

Lunapark

Lunapark

Lunapark Krasnal w Darłowie stacjonuje już od wielu lat. Co roku pojawiają się nowe kolejne atrakcje, które przyciągają rzesze odwiedzających. Chcesz poszaleć na karuzeli? A może wejść do brzucha smoka? Zabierasz na spacer swoją drugą połówkę i chcesz ustrzelić dla niej kwiat lub misia – w Krasnalu to możliwe

Sporty Wodne

Sporty wodne

Pobyt w Darłowie to również gratka dla amatorów sportów wodnych – wake boarding, narty wodne, jazda na motorówkach i wiele więcej – to wszystko czeka na tych Gości, którzy lubią aktywny wypoczynek.

Dla tych z Państwa, którzy lubią transport wodny, ale wolą spokojniejsze wojaże, również coś się znajdzie – tramwaje wodne Tristan i Izolda codziennie odwiedzają na zmianę raz lewy, raz prawy brzeg ?

Boiska do gry i korty tenisowe

Boiska i korty

Również fani sportu i wypoczynku aktywnego znajdą u nas coś dla siebie. Na terenie naszego ośrodka Baltic Resort w Darłowie, znajdują się również korty tenisowe, boisko do gry w piłkę nożną oraz boisko do siatkówki plażowej.

Goście, którzy lubią aktywny wypoczynek nie będą się u nas nudzić! Wypoczynek na świeżym powietrzu to samo zdrowie.

Wypożyczalnia Rowerów

Rowery

Posiadamy w Ośrodku własną wypożyczalnię rowerów. Dysponujemy kilkudziesięcioma rowerami, zarówno dla najmłodszych Gości jak i dla starszych. W naszej rowerowej „zajezdni” znajdują się także gokarty i pojazdy dla rodziców z dziećmi (rowery z przyczepkami).

Naszym Gościom oferujemy preferencyjne ceny za wypożyczenie – od teraz nie musisz wozić ze sobą roweru nad morze – znajdziesz go u nas!

Leonardia - Park Rozrywki i Edukacji

Leonardia

Nieopodal Darłowa (5 minut jazdy autem) znajduje się Królestwo Gier Drewnianych – LEONARDIA, czyli park edukacji i rozrywki. Jest to miejsce w którym odpoczynek i dobra zabawa idą ze sobą w parze. Znakomite do spędzenia wspólnego czasu dla całych rodzin.

Różnorakie gry drewniane sprawiają, że chce się spędzić tam cały dzień. Na odwiedzających czeka moc atrakcji i wyzwań na różnym poziomie komplikacji. Świetnie będą się bawić tam zarówno dzieci, jak i najmłodsi.

Wyspa Łososiowa

Wyspa Łososiowa

Wyspa Łososiowa w Darłowie jest położona pomiędzy rzeką Wieprzą i Kanałem Młyńskim. Na wyspie znajduje się malowniczy park z alejkami spacerowymi, ławkami oraz placem zabaw dla dzieci.Do Wyspy Łososiowej prowadzi brama główna od ulicy Marii Curie-Skłodowskiej – druga brama zlokalizowana jest przy ulicy Kanałowej – z wyspą łączy ją drewniany mostek.

Wyspa Łososiowa to ciekawa atrakcja, na odwiedzenie której warto przeznaczyć czas w czasie pobytu w Darłowie.

Most Rozsuwany

Most Rozsuwany

Most rozsuwany w Darłówku to ewenement na skalę krajową – jest jedynym tego typu przejściem w Polsce. Warto poświęcić chwilę, by odwiedzić to miejsce na mapie Darłowa i spojrzeć z niegona obie strony portu. Uchodząca do morza rzeka Wieprza rozdziela Darłowo na część wschodnią i zachodnią.

Wzrok przyciąga również nietypowa wieża sterownicza, która wielu turystom kojarzy się ze statkiem kosmicznym UFO – trzeba przyznać, że coś w tym jest.

Most WOŚP

Most WOŚP

Nieopodal Darłowa (5 minut jazdy autem) znajduje się Królestwo Gier Drewnianych – LEONARDIA, czyli park edukacji i rozrywki. Jest to miejsce w którym odpoczynek i dobra zabawa idą ze sobą w parze. Znakomite do spędzenia wspólnego czasu dla całych rodzin.

Różnorakie gry drewniane sprawiają, że chce się spędzić tam cały dzień. Na odwiedzających czeka moc atrakcji i wyzwań na różnym poziomie komplikacji. Świetnie będą się bawić tam zarówno dzieci, jak i najmłodsi.

Latarnia Morska

Latarnia Morska

Latarnia znajduje się pomiędzy Latarnią Morską Gąski (około 40 km na zachód) a Latarnią Morską Jarosławiec (około 15 km na wschód).Latarnia jest administrowana przez Urząd Morski w Słupsku i jest udostępniona do zwiedzania.Wyposażona w nadajnik radiolatarni – wysyłała na żądanie sygnał rozpoznawczy D (– • • według alfabetu Morse’a)

Choć latarnia morska w Darłowie nie należy do najwyższych, rozciąga się z niej kapitalny widok na morze i okolicę.

Bunkry i zloty militarne

Bunkry i zloty militarne

Na fanów militariów czeka w Darłowie nie lada gratka – rokrocznie odbywasię tutaj bowiem Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, który przyciąga tłumy fascynatów. Zlot odbywa się zwykle w ostatnim tygodniu czerwca lub pierwszym tygodniu lipca, na tzw. darłowskiej Patelni w Darłówku Wschodnim. Na zwiedzających czekają czołgi, motocykle, samochody i transportery wojskowe, ale też mnóstwo akcesoriów, gadżetów i przede wszystkim – wielka rodzina zlotowców.