PIĘKNE PLAŻE

Darłówko jako kurort nadmorski może poszczycić się piękną plażą, a w zasadzie plażami – ponieważ wybrzeże podzielone jest na dwie części za sprawą rzeki Wieprzy, która uchodząc do morza przecina 20km pas plaży. Plaża zlokalizowana nieopodal Ośrodka jest  szeroka, czysta, a  falochron umożliwia również kąpiel w morzu najmłodszym.

PARK WODNY

Park Wodny Jan to jeden z największych aquaparków w tej części wybrzeża. To kompleks basenów ze zjeżdżalniami, jacuzzi, gabinetem odnowy biologicznej, kręgielnią i restauracjami, a także – co jest ewenementem na skalę krajową – basen z morską wodą. W kompleksie Jan Goście mogą skorzystać z pływalni, sauny, SPA, ale i wybrać się na rozrywkę z całą rodziną – np. na kręgle.

PORT DARŁOWO

Port morski Darłowo jest portem handlowym, rybackim i turystycznym. Posiada stałe połączenie letnie z portem w duńskim Bornholm. Piękny port Darłowo rozdzielają dwa falochrony, które są często traktowane jako punkt widokowy. Falochron wschodni o długości 415 metrów i zachodni o długości 464,6 metra.

ŚCIEŻKI ROWEROWE

W Darłowie funkcjonują cztery główne zorganizowane pętle rowerowe: tzw. Mała Pętla (dystans ok. 7 km), Pętla Szlakiem Cystersów (ok. 23 km), Duża Pętla Wiatrakowa (ok. 39 km) oraz Duża Pętla Nadmorska (ok. 37 km). Każdy z tych szlaków rowerowych wyróżnia się innym krajobrazem i przebiega inną trasą.

PARK LINOWY

Park linowy „Nad Bałtykiem” to wspaniała atrakcja dla dzieci, ale i dla dorosłych. Spodoba się wszystkim tym, którzy lubią czas spędzać aktywnie i na wolnym powietrzu. Park otwarty jest od 10 do 20 (w sezonie). Na odwiedzających czeka około 60 atrakcji, które podzielone są na 4 trasy.

DEPTAK

Chociaż Darłowo to miasteczko nadmorskie i portowe, dla niektórych turystów główną atrakcją jest… deptak spacerowy. Deptak ciągnie się wzdłuż linii brzegowej morza, a łączy go z drugą częścią Darłówka jedyny w swoim rodzaju rozsuwany most, który trzeba zobaczyć. Jest przepięknie! 

ZAMEK

Zamek Książąt Pomorskich zaczął powstawać w 1352 roku na rozkaz księcia Bogusława V. Już dwadzieścia lat później odbył się na nim pierwszy Zjazd Książąt Zachodniopomorskich. Pojawiająca się ponoć na murach biała dama to duch księżnej Zofii – żony jednego z panów na darłowskim zamku, Eryka II.

LUNAPARK

Lunapark Krasnal w Darłowie stacjonuje już od wielu lat. Co roku pojawiają się nowe kolejne atrakcje, które przyciągają rzesze odwiedzających. Chcesz poszaleć na karuzeli? A może wejść do brzucha smoka? Zabierasz na spacer swoją drugą połówkę i chcesz ustrzelić dla niej kwiat lub misia – w Krasnalu to możliwe

SPORTY WODNE

Pobyt w Darłowie to również gratka dla amatorów sportów wodnych – wake boarding, narty wodne, jazda na motorówkach i wiele więcej – to wszystko czeka na tych Gości, którzy lubią aktywny wypoczynek.

Dla tych z Państwa, którzy lubią transport wodny, ale wolą spokojniejsze wojaże, również coś się znajdzie – tramwaje wodne Tristan i Izolda.

BOISKA
I KORTY

Również fani sportu i wypoczynku aktywnego znajdą u nas coś dla siebie. Na terenie naszego ośrodka Baltic Resort w Darłowie, znajdują się również korty tenisowe, boisko do gry w piłkę nożną oraz boisko do siatkówki plażowej.

Goście, którzy lubią aktywny wypoczynek nie będą się u nas nudzić! Wypoczynek na świeżym powietrzu to samo zdrowie.

WYSPA ŁOSOSIOWA

Wyspa Łososiowa jest położona pomiędzy rzeką Wieprzą i Kanałem Młyńskim. Na wyspie znajduje się malowniczy park z alejkami spacerowymi, ławkami oraz placem zabaw dla dzieci.Do Wyspy Łososiowej prowadzi brama główna od ulicy Marii Curie-Skłodowskiej – druga brama zlokalizowana jest przy ulicy Kanałowej – z wyspą łączy ją drewniany mostek. Wyspa Łososiowa to ciekawa atrakcja, na odwiedzenie której warto przeznaczyć czas w czasie pobytu w Darłowie.

UNIKALNY
MOST

Most rozsuwany w Darłówku to ewenement na skalę krajową – jest jedynym tego typu przejściem w Polsce. Warto poświęcić chwilę, by odwiedzić to miejsce na mapie Darłowa i spojrzeć z niegona obie strony portu. Uchodząca do morza rzeka Wieprza rozdziela Darłowo na część wschodnią i zachodnią.

Wzrok przyciąga również nietypowa wieża sterownicza, która wielu turystom kojarzy się ze statkiem kosmicznym UFO – trzeba przyznać, że coś w tym jest.

PARK
LEONARDIA

Nieopodal Darłowa (5 minut jazdy autem) znajduje się Królestwo Gier Drewnianych – LEONARDIA, czyli park edukacji i rozrywki. Jest to miejsce w którym odpoczynek i dobra zabawa idą ze sobą w parze. Znakomite do spędzenia wspólnego czasu dla całych rodzin.

Różnorakie gry drewniane sprawiają, że chce się spędzić tam cały dzień. Na odwiedzających czeka moc atrakcji i wyzwań na różnym poziomie komplikacji. Świetnie będą się bawić tam zarówno dzieci, jak i najmłodsi.

LATARNIA MORSKA

Latarnia znajduje się pomiędzy Latarnią Morską Gąski (około 40 km na zachód) a Latarnią Morską Jarosławiec (około 15 km na wschód).Latarnia jest administrowana przez Urząd Morski w Słupsku i jest udostępniona do zwiedzania.Wyposażona w nadajnik radiolatarni – wysyłała na żądanie sygnał rozpoznawczy D (– • • według alfabetu Morse’a). Choć latarnia morska w Darłowie nie należy do najwyższych, rozciąga się z niej kapitalny widok na morze i okolicę.

ROWERY DLA GOŚCI

Posiadamy w Ośrodku własną wypożyczalnię rowerów. Dysponujemy kilkudziesięcioma rowerami, zarówno dla najmłodszych Gości jak i dla starszych. W naszej rowerowej „zajezdni” znajdują się także gokarty i pojazdy dla rodziców z dziećmi. Naszym Gościom oferujemy preferencyjne ceny za wypożyczenie – od teraz nie musisz wozić ze sobą roweru nad morze – znajdziesz go u nas!

MOST WOŚP

W 2019 roku w Darłowie otwarto MOST im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.