Obiekty Baltic Resort położone są we Wschodniej części Darłówka przy ul. Jagiellońskiej 3, Darłówku Zachodnim przy ul. Kotwicznej 9 oraz w Pieńkowie gdzie znajduję się Gospodarstwo Agroturystyczne. Darłówko Wschodnie i Zachodnie to prężnie rozwijające się dzielnice Darłowa – znanej, nadmorskiej miejscowości w województwie zachodniopomorskim na Pomorzu Środkowym. Pieńkowo jest to malownicza miejscowość oddalona o 20 km od Darłowa. Jest to miejscowość o bardzo ciekawej historii. W pobliżu tej miejscowości znajduje się dużo pięknych jezior, rzeka Wieprza, liczne ścieżki rowerowe oraz dużo parków i lasów. Odległość od morza Bałtyckiego w lini prostej to zaledwie 9 km.

Centrum Zdrowia i Wypoczynku Baltic Resort oddalone jest zaledwie 200m od morza, 400m od portu, 1400m od centrum miasta Darłowo

Piękne widoki, szerokie, piaszczyste plaże z wydmami, sosnowe lasy, delikatny szum morza oraz czyste, nasycone jodem powietrze stwarzają idealne warunki do wypoczynku dla osób ceniących sobie spokój i relaks. Dla osób preferujących aktywne formy wypoczynku zadowolenie gwarantuje doskonałe zaplecze sportowe i turystyczne.

Darłówko wielokrotnie oceniane było jako jeden z najlepszych, nadmorskich kurortów m.in. w rankingach tygodnika „Polityka” i radia RMF.FM. Od kilku lat jest „Kurortem na 5 gwiazdek

Darłowo

Darłowo to miejsce wyjątkowe, nie jest wielką aglomeracją, a ma ogromny potencjał i wciąż się rozwija. Posiada dwie dzielnice Darłówko i Racisław. Naturalny podział rzeką wyróżnił też Darłówko Wschodnie oraz Zachodnie. Jest to nowoczesny kurort „na pięć gwiazdek” i historyczne miasto bogate w zabytki. To modne kluby, plaże dla rodzin z dziećmi i dla amatorów aktywności.

Darłowo to cel wyjazdów turystycznych przez cały rok. To miasto, które tętni życiem, zarówno w kontekście atrakcji turystycznych, jak i rozwoju. Nowe inwestycje mieszkaniowe (Baltic Korona), kąpieliska, aquapark, mariny, imprezy muzyczne, sportowe i filmowe. Nic dziwnego, że wiele osób nie tylko przyjeżdża tu na wakacje, ale również decyduje się na inwestycję w mieszkanie w Darłowie.

Historia

O uroku miasta przesądza wielowiekowa historia. Darłowo liczy sobie ponad 700 lat, a pierwsze wzmianki pojawiały się już w XI wieku (wspominano osadę Dirlov lub Dirlovo). Nazwa miasta budzi nadal wiele wątpliwości. Są teorie mówiące o tym, że pochodzi od imienia Darł. Inni przychylają się raczej do tego, że w ten sposób oznaczono miejsce szczególnie bogate w łowiska. W przeszłości Darłowo funkcjonowało m.in. jako Darłów, Derłowo i Derłów. Obecną nazwę nadano w 1946r.

Pełna nazwa – Królewskie Miasto Darłowo – na pewno nie jest na wyrost. W XIV wieku urodził się tu przyszły władca Danii, Szwecji i Norwegii – Eryk I Pomorski, który po detronizacji wrócił do Darłowa i przyczynił się do jego rozbudowy. W historii miasta działo się naprawdę wiele, co widać m.in. w licznych zabytkach (np. kaplica św. Gertrudy po wielkiej powodzi z 1497 r. czy też Zamek Książąt Pomorskich). Ważną datą był rok 1271- uzyskanie praw miejskich.

Turystyka

Można powiedzieć, że Darłowo to prawdziwa nadbałtycka, turystyczna perła. Miasto historyczne i piękne plaże. Deptak, mariny, aquaparki, ale także cenne zabytki (Pomnik Rybaka, średniowieczne Śródmieście, Kościół Mariacki itp.). W Darłowie odbywają się liczne imprezy, festiwale (od operetki do reggae). Również najbliższe okolice zachęcają do eksplorowania (Dolina Charlotty, Słowiński Park Narodowy i wiele innych). Szlaki turystyczne, fale Bałtyku – czego można chcieć więcej?

W Darłowie znajduje się wiele zabytków i atrakcji.

Zabytki i miejsca godne polecenia:

  • Zamek Książąt Pomorskich – zbudowany w latach 1352-1372, obecnie znajduje się w nim muzeum.
  • Brama Wysoka z XIVw. – zwana także Bramą Kamienną, albo Wysoką.
  • Ratusz Miejski – na uwagę zasługuje renesansowy portal nad drzwiami wejściowymi przedstawiający herb miasta.
  • Kościół Mariacki – znajdują się w nim sarkofagi książąt pomorskich, a wśród nich Eryka I (księcia pomorskiego, króla Danii, Szwecji, Norwegii).
  • Gotycki Kościół Św. Gertrudy – warto zwrócić uwagę na organy z 1860r.
  • Średniowieczny Kościół Św. Jerzego – w przeszłości pełnił funkcję szpitala, a obecnie należy do zakonu franciszkanów.
  • Średniowieczny układ ulic na starówce z mieszczańskimi kamienicami.
  • Pozostałości murów obronnych z XIV-XVw.
  • Pomnik Rybaka (fonntanna) – zaprojektowany przez niemieckiego artystę Wilhelma Grossa z 1919r.
  • Latarnia morska z XIXw. – wysokość wieży 22m, zasięg światła 30km.
  • Port morski – dzieli kurort na część wschodnią i zachodnią, jeden z najpopularniejszych, całorocznych, wędkarskich portów w kraju.
  • Rozsuwany most z wieżą kontrolną – łączy Darłówko Wschodnie z Darłówkiem Zachodnim, jedyny most tego typu w kraju.
  • Plaże i Molo w Darłówku Wschodnim (falochron) – najczęstsze miejsce spacerowe.
  • Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych – cykliczna impreza organizowana w sezonie letnim.
  • Park wodny – kompleks basenów wykorzystujący wodę z morza.
  • Park linowy – 4 różne trasy.
  • W miesiącach wakacyjnych połączenie promowe z duńską wyspą Bornholm.
  • Wycieczki w morze – turystyczne oraz na połów dorsza.
  • Wędkarskie połowy – rzeczne Wieprza i Grabowa oraz na pobliskich jeziorach.
  • Spływy kajakowe.
  • Szlaki turystyczne – Koszaliński Szlak Nadmorski (czerwony), Szlak Rezerwatów (niebieski), Szlak Zabytków Średniowiecza (czarny).
  • Ścieżki rowerowe – Mała Pętla (długość 7km), Dąbki-Dąbkowice (długość 5,5km), Pętla Szlakiem Cystersów (długość 23km).