Gimnastyka grupowa 20 min

Ćwiczenia mające na celu poprawę wydolności i sprawności fizycznej, zwiększenie wydolności układu oddechowego oraz poprawę koordynacji ruchowej. Aktywność w grupie wpływa na większe zaangażowanie oraz mobilizuje do poprawnego wykonania ćwiczeń.

Gimnastyka indywidualna z terapeutą do 30 min

Zabieg z zakresu kinezyterapii polegający na stosowaniu ćwiczeń, które mają na celu odbudowę siły mięśniowej, przywrócenie prawidłowych zakresów ruchu oraz poprawę koordynacji i równowagi. Program rehabilitacji dostosowuje się indywidualnie do stanu klinicznego pacjenta poprzez odpowiedni dobór rodzaju i tempa ćwiczeń.

Taping Rehabilitacyjny

Taping, czyli plastrowanie cieszy się ogromną popularnością, głównie ze względu na przynoszące bardzo dobre efekty terapeutyczne. Bardzo często widzimy oklejonych przez kolorowe taśmy sportowców w telewizji w różnych dyscyplinach. Nie jest to jednak metoda przypisana wyłącznie sportowcom. Ma ona szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach medycyny. Plastrowanie wykorzystuje się w ortopedii, neurologii, ortopedii sportowej, fizjoterapii, pediatrii, ginekologii i onkologii.