Masaż klasyczny całego ciała 50 min

W masażu klasycznym wykorzystuje się bodźce mechaniczne w celu leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych. Masaż mający działanie przeciwbólowe, rozluźniające, odprężające i wzmacniające mięśnie.
Wskazania:
-w stanach wyczerpania u osób bez zmian organicznych,
-w rekonwalescencji jako masaż kondycyjny,
-w ogólnych zaburzeniach statyki jako sposób zapobiegania odleżynom,
zaburzeniom w układzie krążenia i oddychania,
-w leczeniu nerwic typu psychogennego,
-u dzieci – leczenie krzywicy, hipotrofii, hipotonii mięśniowej i nadwagi.

Masaż klasyczny całego kręgosłupa 20 min

W masażu klasycznym wykorzystuje się bodźce mechaniczne w celu leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów chorobowych.
Masaż mający działanie przeciwbólowe, rozlużniajace, odprężające i wzmacniające mięśnie.
Wskazania:
-w stanach wyczerpania u osób bez zmian organicznych,
-w rekonwalescencji jako masaż kondycyjny,
-w ogólnych zaburzeniach statyki jako sposób zapobiegania odleżynom, zaburzeniom w
układzie krążenia i oddychania,
-w leczenie nerwic typu psychogennego,
-u dzieci – leczenie krzywicy, hipotrofii, hipotonii mięśniowej i nadwagi.

Masaż klasyczny częściowy – szyjny, piersiowy, lędźwiowy, KG, KD 10 min.

Masaż klasyczny częściowy polega na masowaniu wybranej części ciała np. odcinek kręgosłupa, bądź kończyna górna lub dolna. Terapeuta skupia się na wybranej przez nas części ciała, która potrzebuje masażu ze względu na utrzymujący się ból i inne dolegliwości. Techniki, które są wykorzystywane to głównie ugniatanie, głaskanie, rozcieranie i oklepywanie. Siła działania, szybkość, rytm ucisku są dostosowywane indywidualnie. Tego rodzaju masaż pozwala szybko i skutecznie rozluźnić mięśnie, koryguje zmiany układu kostnego, zmniejsza napięcia, zapewnia lepsze ukrwienie i dotlenienie masowanej części ciała.

Masaż stóp 10 min

Zabieg wykorzystujący umiejscowienie stref refleksyjnych. Poprzez ich uciskanie i masaż pobudza się pracę organów wewnętrznych oraz wywiera korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia – pobudza krążenie krwi, tym samym oczyszcza organizm z toksyn. Poza tym, masaż stóp dodaje energii, odpręża, relaksuje oraz znacznie poprawia samopoczucie.
Wskazania:
-alergie,
-migreny,
-depresje,
-bezsenność,
-bóle kręgosłupa,
-bóle menstruacyjne
-reumatyzm,
-bóle mięśni,
-dolegliwość pęcherza,
-kłopoty z nerkami,
-układ trawienny,
-problemy z trawieniem,
-zaburzenia wzroku,
-cellulitis.

Masaż ciała gorącymi kamieniami 60 min

Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie zalety masażu ze szczególnymi właściwościami wulkanicznych kamieni bazaltowych. Jest zabiegiem silnie relaksującym, redukuje stres, zmęczenie, zmniejsza napięcia mięśniowe, korzystnie wpływa na układ krwionośny, przyspiesza metabolizm, przyczynia się do poprawy psychofizycznej sprawności organizmu.
Wskazania:
-nadmierny stres, nerwice, stany wyczerpania psychofizycznego,
-wzmożone napięcie mięśniowe, ból pochodzenia mięśniowo-powięziowego,
-stany przeciążeniowe,
-urazy ortopedyczne,
-rwa kulszowa,
-choroby układu krążenia,
-zaburzenia czynnościowe narządów wewnętrznych,
-otyłość, problemy z przemianą materii.

Masaż mechaniczny (fotel) 20 min

Fotel masujący działa na zasadzie wcześniej nastawionych programów, przy pomocy których istnieje możliwość przeprowadzenia kompleksowego masażu całego ciała. Intensywność, czas trwania i nawiązanie poszczególnych faz są wybierane ze względu na oczekiwany cel – w zależności czy ma to być masaż pobudzający, masaż sportowy, czy masaż relaksacyjny.
Wskazania:
-nerwobóle,
-stany pourazowe,
-okres rekonwalescencji,
-porażenia i niedowłady,
-zmęczenie fizyczne,
-stres,
-odnowa biologiczna.

Częściowy masaż gorącymi kamieniami 30 min

Jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne. Ma zastosowanie w gabinetach odnowy biologicznej i masażu, przyspieszając procesy wypoczynkowe, zwiększa tym samym zdolność wysiłkową organizmu.
Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksuje i regeneruje całe ciało.
W masażu używa się gorących bazaltowych kamieni pochodzenia wulkanicznego, które poprzez wieloletnią naturalną obróbkę falami morskimi mogą być użyte do celów terapeutycznych. Są specjalnie wyselekcjonowane pod względem kształtu i pochodzą z obszarów czystych ekologicznie np.: Hawaje, Bali. Masaż łączy w sobie oddziaływania termoterapii i masażu limfatycznego, używa się również technik z masażu klasycznego.


Ciepło płynące z kamieni oraz spokojne, powolne ruchy podczas wykonywania masażu, pozwalają na maksymalne rozluźnienie mięśni napiętych po całym dniu pracy.