Zima nad morzem

przez admin

Zima nad morzem – dlaczego warto jechać nad morze zimą?

Nadmorskie wycieczki cieszą przez cały rok. Niewątpliwie, największą popularnością cieszą się podróże w sezonie wakacyjnym, jednak polskie morze jest piękne o każdej porze roku. Wielu naszych Gości jest zaskoczonych jak pięknie jest nad morzem na przykład zimą. No bo przecież co można ciekawego robić na zmrożonej plaży? Okazuje się, że całkiem sporo.

Zimowy urlop nad morzem – czy to ma sens?

Zima kojarzy nam się przede wszystkim ze śniegiem, minusowymi temperaturami, szarą i smutną aurą. Gdy mowa o wyjeździe na zimowy urlop, zwykle padają propozycje wyjazdów w góry czy do dużego miasta. A przecież morze ma nam tak wiele do zaoferowania!

Szum morskich fal jest tak samo kojący zimą, jak i latem. Moglibyśmy nawet zaryzykować stwierdzenie, że zimą zdecydowanie efektywniej na nas oddziałuje. Morze zimą ma bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie- głównie ze względu na niskie temperatury i dużą zawartość jodu w powietrzu.

Dlaczego w ogóle potrzebujemy jodu? Jod to pierwiastek, którego wszystkim nam brakuje. Przyjmujemy go bardzo mało w pokarmach, a suplementują go tylko specjalne grupy pacjentów, np. kobiety w ciąży czy osoby chorujące na tarczycę. Prawidłowy poziom jodu w organizmie zapewnia prawidłowe działanie tego bardzo istotnego organu, który ma wpływ na całe nasze ciało. Bez jodu szwankuje układ odpornościowy, borykamy się z problemami takimi jak przemęczenie, smutek, symptomy depresji. Zimowe spacery brzegiem morza mogą pomóc nam uporać się z tymi przykrymi objawami. Odpowiednie nasycenie powietrza jodem ma miejsce właśnie zimą i wiosną, gdy sprzyjają temu warunki atmosferyczne. Jeśli chorujesz na niedoczynność tarczycy, zimowa wizyta nad morzem jest obowiązkowa

Zimowy urlop nad morzem to również czas bez wielkomiejskiego zgiełku i smogu – to odpoczynek i wytchnienie dla naszego układu oddechowego. Nawet kilka dni spędzonych z dala od zanieczyszczonego powietrza, może okazać się zbawiennych dla naszego zdrowia. Oddychanie pełną piersią na zimowej plaży to najlepsza terapia, którą możemy sobie zafundować.

Morsowanie zimą nad morzem

Moda na morsowanie trwa już od kilku dobrych lat. Grupy morsów zawiązują się lokalnie, by morsować w obrębie miejsca zamieszkania, jednak coraz częściej, na specjalne okazje grupy doświadczonych morsów wybierają się nad morze. Zimą gościmy morsów głównie w okolicy Świąt oraz Sylwestra, bo są to okazje do wspólnego spędzania czasu w grupie przyjaciół, znajomych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by morsować w styczniu czy lutym, o ile pozwalają na to warunki.

Oczywiście morsowanie powinno odbywać się przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa i powinno być kontrolowane. Morsować w morzu powinny osoby ogólnie zdrowe, przygotowane i zahartowane wcześniej w kontakcie z zimną wodą. Nasze doświadczenia pokazują, że morsujący, którzy na co dzień morsują w lokalnych niewielkich zbiornikach wodnych, morsowanie w Bałtyku traktują jako fantastyczną przygodę i wyzwanie.

Zimowe morze – najpiękniejsze pejzaże

Zimowa plaża jest piękna – to nie ulega żadnej wątpliwości. Linia brzegowa, która pozostaje niemal pusta, to znakomita okazja do poznawania piękna zimowych nadmorskich krajobrazów. Szum morza, fale rozbijające się o falochrony, wreszcie obrazy malowane śniegiem i lodem na piasku – wszystko to czeka na Gości nad morzem w najzimniejszych miesiącach w roku. Osoby, które nastawione są na relaks, odpoczynek w ciszy i spokoju, spełnią swoje oczekiwania zimą. Spacer po plaży zimą to punkt obowiązkowy zimowego urlopu nad morzem.

Zima nad morzem – nie tylko plaża

Urlop spędzany nad morzem w okresie zimowym to nie tylko plaża. Darłowo to również przepiękny port, miasteczko oraz okoliczne lasy i jeziora. Wszystkie te punkty zimą są jeszcze piękniejsze niż latem. Zimowy spacer w nadmorskim lesie to cudowne doświadczenie bliskości przyrody.

Zima nad morzem – niskie ceny

Zimowy urlop nad morzem to również zdecydowanie niższa cena pobytu niż w sezonie. Komfortowe noclegi, dostęp do wielu atrakcji oraz przepiękne zimowe pejzaże w atrakcyjnej cenie – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy znaleźć odpowiedni termin, dokonać rezerwacji i gotowe!

Dla naszych Gości w sezonie zimowym mamy różne opcje pobytu, w tym także pobyty grupowe, np. zielone szkoły, zimowiska, ferie nad morzem.

Zapraszamy do Darłówka! Czekamy na Was przez cały rok 🙂 Sprawdź w zakładce OFERTY opcje pobytu.